FAQ

Zahrnuje v sobě finanční plán předpověď inflace?

Plán v sobě inflaci nezahrnuje, a to ze dvou důvodů. Prvním důvodem je fakt, že přesnou výši inflace předem nikdo nezná. Druhý důvod je ten, že plán má zobrazit vývoj finančních prostředků v porovnání s jinými nástroji nebo s penězi v hotovosti. Porovnání včetně inflace by bylo velmi nepřehledné.

Proč nejsou v plánu doporučovány investiční nástroje od konkrétních komerčních institucí (bank apod.)?

Tento plán je maximálně objektivní. Každý plán, který doporučuje konkrétní produkty, může být ovlivněn společnostmi, které produkty prodávají. Z důvodu maximální nestrannosti nejsou doporučování konkrétní produkty konkrétních institucí. Je na samotném klientovi, aby získal pro sebe ten nejlepší produkt v rámci dané kategorie. Ze Zhodnotitelova plánu klient již ví, jaký produkt má poptávat. Jen v případě dalšího zájmu klienta mu může být doporučen konkrétní produkt od konkrétní finanční instituce.

Kdo se může dostat k mým datům zadaným v dotazníku?

V případě, že zadáte souhlas se zveřejněním osobních údajů, můžeme nadále s Vašimi daty pracovat a doporučit Vám konkrétní produkty. Pokud souhlas nezadáte, Vaše data nevidí vůbec nikdo, ihned po vytvoření finančního plánu jsou data trvale smazána.

Zkoumá tento plán i transakční náklady spojené se prodejem produktů a nákupem nových produktů?

Tyto náklady Zhodnotitelův software nebere v úvahu, je navrženo ideální složení portfolia. Je na klientovi, aby zvážil náklady na změnu současného plánu za aktuálních podmínek. Je třeba toto opravdu zvážit a důsledně se ptát na podmínky a případné sankce za ukončení současných produktů. V případě dotazů jsme Vám k dispozici.

Jakým způsobem je finanční plán sestavován?

Sestavení plánu se řídí složitým mechanismem výpočtů intenzivně vyvíjeného několik let odborníky z oblasti finančního plánování.

Po jaké době bych si měl plán udělat znovu?

Finanční plánování je důležité aktualizovat pravidelně a sledovat změny a pokroky. Z tohoto důvodu doporučujeme aktualizovat finanční plán jednou za půl roku. Tím získáte úplný přehled o svých penězích.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace